Erdoğan’dan istifa iddiaları açıklaması: “Şu an böyle bir şey yok ama olmayacağı anlamına gelmez”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek’in istifası iddialarıyla ilgili, “Şu an böyle bir şey yok. Olmayacağı anlamına gelmez” dedi. AKP Sözcüsü Mahir Ünal da “Belediye başkanlarından istifa istenmedi ama bu parti içinde çalışmaların olmadığı anlamına gelmez” diye konuştu.

Erdoğan AKP Grup Toplantısı sonrası belediye başkanlarının istifasının istendiği iddialarına dair konuştu ve “Şu an böyle bir şey yok. Olmayacağı anlamına gelmez” dedi. Mahir Ünal ise Erdoğan’dan önce açıklama yaptı. Ünal, 180 günlük bir plan çerçevesinde değerlendirmelerin yapıldığını kaydetti ve şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın partimize dönmesiyle birlikte hem teşkilatlarımızda hem belediyelerimizde hem de hükümetin 180 günlük plan çalışmasıyla birlikte yeniden bir değerlendirme ve 2019’a dönük çalışmalarımız var biliyorsunuz. Bu çerçevede 4 il başkanımızın yeniden atandığını sizlerle paylaştık.

Teşkilatlarımızda süren bir yenilenme ve belediyelerimizle ilgili süren bir çalışma mevcut. Ama bu çalışmalar sürerken medyada yer alan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Medyada istifasının istendiği söylenen başkanlarımızdan istifasının istendiği doğru değildir. Ama bu şu da değildir, partimizin kendi içinde yürüttüğü çalışmaların olmadığı anlamına da değil.
Değerli arkadaşlar, Melih Gökçek’e dönük herhangi bir şekilde istifasının istendiğine dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus