Afganistan’ın başkenti Kabil’de çifte bombalı saldırı: En az 50 ölü

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki bir camide patlama meydana geldi. AP ajansına göre, Şiiler’e ait İmam Zaman Camiisi’nde meydana gelen bombalı saldırıda en az 30 kişinin hayatını kaybetti. Üst düzey bir güvenlik yetkilisi, kesin kayıpların sayısının bilinmediğini ancak olay yerine gelen güvenlik güçlerinin en az 30 ceset çıkardıklarını söyledi. Yetkililer, yaralı sayısına ilişkin ise henüz açıklama yapmadı.

Olayın ardından yaklaşık 1.5 saat sonra yine başkent Kabil’de başka bir camiide daha patlama meydana geldi. Reuters, ikinci patlamada da en az 20 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar