Binali Yıldırım: Çocuklarım hakkında soruşturma yapılabilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Başbakan Binali Yıldırım, oğulları Erkam Yıldırım ve Bülent Yıldırım’ın Türkiye’de vergi ödememek için Malta’da beş off-shore şirketi kurduğunun ortaya çıkması üzerine “Benim dokunulmazlığım var ama çocukların yok. Buradan davet ediyorum. Her türlü soruşturma yapılabilir. Bunu özellikle de istiyorum.” dedi.

Binali Yıldırım bu sözleri ABD seyahati düzenlediği basın toplantısında bir soru üzerine söyledi. Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan haberde Malta’da Başbakan Binali Yıldırım’ın oğulları, dayısı ve yeğeniyle bağlantılı olan toplam sekiz şirket bulunduğu yazılmıştı. Binali Yıldırım, yapılan işin yanlış olmadığını belirterek şöyle dedi:

“Hayatım boyunca denizcilikle uğraştım. Siyasete başlayınca da işlerimi evlatlarıma bıraktım. Dolayısıyla onlar kendi işini yapıyor ben de kendi işimi yapıyorum. İkincisi siyasete başlarken çocuklarıma bir tavsiyem oldu, devletle hiçbir zaman iş yapmayacaksınız. Devletin bankalarından kaynak kullanmayacaksınız. Denizcilik küresel bir iştir. Dolayısıyla dünyanın her tarafında iş yapıyorlar. Bunun gizli saklı bir tarafı da yok… Milletim beni bilir. Benim dokunulmazlığım var ama çocukların yok. Buradan davet ediyorum. Her türlü soruşturma yapılabilir. Bunu özellikle de istiyorum. Hiç kimsenin yanlış bir iş yapıyor gibi gösterilmesi kabul edilemez.”

 

 

 

 

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus