Avustralya’da bakanlar ile çalışanları arasında cinsel ilişki yasaklandı

 

Avustralya’da, bundan böyle bakanların çalışanlarıyla ilişki yaşaması resmi olarak yasaklandı. Başbakan yardımcısı Barnaby Joyce ile eski basın danışmanı Vikki Campion arasındaki ilişkinin ortaya çıkması üzerine Başbakan Malcolm Turnbull bugünden itibaren bakanlarla çalışanları arasında cinsel ilişki yasağını parti tüzüğüne yazdırdı.

Yardımcısına çok kızgın olduğunu açıkça belirtmekle beraber Turnbull, Joyce’tan Campion’dan ayrılmasını istemedi. Açıklamasında “Barnaby Joyce şoke edici bir yanlış yaptı ancak bugüne kadar yasaklanmış bir şey yapmadı. Kendi takdiri” dedi. Diğer yandan çalışanlar evli olsun veya olmasın bu tarz ilişkilerin hasar verici olduğunu ve dolayısıyla parti tüzüğünü değiştirdiğini açıkladı.

Bir haftalık izin alan Barnaby Joyce ise, özel hayatlarına yönelik yoğun ilgi yüzünden moralleri bozulan karısı ve kızlarının yanlarında olmak istediğini belirtti ve onlardan özür diledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar