HDP Eş Başkanı Temelli’den Kılıçdaroğlu’na: “Bence herkes anladı bir tek siz anlamadınız”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Başkanı Sezai Temelli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“Başbakan, Trump ile konuşarak Doğu Guta’da kimyasal silah kullanılmışsa müdahale edilmesini istiyor. Bu görüşmeyi yaparken araya da gümrük vergileri mevzusunu sıkıştırıyor. Bu nasıl bir hassasiyet, sizin gözyaşlarınız timsah gözyaşları!

Bugünkü iktidar, Suriye’de çözüme kavuşulması için adım atmıyor. Tam tersine, savaşı yükselterek kendi iktidarını sürdürmeyi düşünüyor. İnsanlar hava saldırısında ölünce meşru, topla tüfekle ölünce meşru, kimyasalla ölünce mi meşru değil?

Akkuyu’yu yapan firma, Çernobili’ yapan firmaysa, Çernobil’de olanın, Akkuyu’da başımıza gelmeyeceğini kim garanti edebilir? Kimse Akkuyuluları, Mersinlileri dinlemiyor. Kimse Türkiye’nin bu risklerine dikkat etmiyor.
Muhtarlar Beştepe’de teorik eğitimi tamamladılar. Şimdi ellerinde silahla atış talimi yapıyorlar. Neyin hazırlığı bu? Yoksa 686 nolu KHK’deki maddeyi muhtarlarla mı başlatıyorsunuz?
Eski Trabzon İstihbarat Daire Başkanı Ergin Dinç, Hrant Dink davasından 22 yılla yargılanırken Eskişehir’de Emniyet Müdürü oluyor. 4 akademisyeni öldüren Volkan Bayar belinde silahla dolaşırken, Emniyet Müdürü hiç oralı değil!
Törenle bir teşvik paketi – talan paketi daha açıklandı. Törende söz alan Binali Yıldırım’ın paketten haberi yok. O hala endüstri 4.0 diye konuşuyor. Endüstri 4.0 devrimi olmadı ama Binali Bey üzülmesin, çünkü tam sırada Euro devrimi oldu, Euro 5.0 oldu.
Bu talanın bir maliyeti var. Kim ödeyecek bunu? Yakında göreceğiz, zamlarla hepimiz ödeyeceğiz. Bunu Mehmet Şimşek bilmiyor mu? Naci Ağbal bilmiyor mu? İktisat 3. Sınıf öğrencisinin bile halledebileceği meseleyi halledemeyen bir iktidarla karşı karşıyayız.
Kılıçdaroğlu’na dokunulmazlık yanıtı 

Bunun neresinden düzeltelim. Nezaketimizi kaybetmek istemiyoruz. Tarih 7 Mart 2016. Kılıçdaroğlu, ‘Ben dahil bütün dokunulmazlık dosyalarını Meclis’e getirin’ diyor. Nisan ayında Meclis’e getiriliyor. Biz böyle bir şeye ikna olmadık. Bunun günahını böyle çıkartamazsınız. Size anlatacaklarımızı iyi dinlemeniz lazım. Size “Dokunulmazlıklar tek adam rejimini kurmak için yapılmaktadır” dedik. Bizi dinlemediniz. Siz bunları dinleyeceğinize dokunulmazlıkların kaldırılmasına ‘evet’ dediniz. Bence herkes anladı bir tek siz anlamadınız.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus