Dizel skandalı Porsche’yi de vurdu: Bir yönetici gözaltında

Almanya’nın otomobil devlerinden Prosche’nin bir yöneticisinin, “dizel skandalı” kapsamında “delil karartma ve kaçma şüphesi” nedeniyle gözaltına alındığı açıklandı. Alman basınında yer alan haberlere göre; Porsche CEO’su Oliver Blume’nin bugün şirket çalışanlarına gönderdiği mesajda, şirketin bir yöneticisinin, dizel skandalı olarak bilinen ve dizel motorlu araçların gaz emisyonlarda manipülasyon yapıldığı suçlamasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığı duuyuruldu. Blume’nin açıklamasında gözaltına alınan yöneticinin kimliği açıklanmazken, Alman basını söz konusu kişinin Jörg Kerner olduğunu iddia etti.

Stuttgart Savcılığı; geçtiğimiz çarşamba günü Volkswagen grubu şirketlerinden olan Porsche ve Audi’nin üst düzey yöneticilerine yönelik dizel manipülasyonu soruşturması başlatıldığını ve şirket binalarında arama yapıldığını duyurmuştu. Jörg Kerner’in dışında, biri eski çalışan olmak üzere iki kişinin daha suçlamaların muhatabı olduğu da basında yer alan iddialar arasında.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar