Teksas’ta liseye silahlı saldırı: 8 kişi hayatını kaybetti, saldırgan yakalandı

ABD’nin Teksas eyaletinin Sante Fe kentinde bir liseye gerçekleştirilen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 8 kişi hayatını kaybetti.

Saldırganın sağ olarak yakalandığı açıklanırken, olayda aralarında polislerin de bulunduğu birçok kişinin yaralandığı bildirildi. Yerel polis kaynakları gözaltına alınan saldırgan dışında ikinci bir kişinin daha yakalandığını açıkladı.

Saldırının ardından okulda bulunan 1400 civarındaki öğrenci tahliye edildi.

Saldırganın kimliği ve saldırının amacıyla ilgili olarak henüz bir açıklama yapılmazken, olay yılbaşından beri ABD’de yaşanan 22. silahlı saldırı olarak kayıtlara geçti.

ABD Başkanı Donald Trump, saldırıyla ilgili olarak Twitter hesabından; “ilk raporlar durumun iyi gözükmediğini gösteriyor” yazdı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar