Sakarya’da “Tank Palet özelleştirilemez” mitingi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Sakarya’da bulunan 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün özelleştirilmesine karşı TÜRK-İŞ’e bağlı Türk Harb-İş Sendikası miting düzenledi.

Miting için Kocaeli, Ankara, İzmir, Kayseri ve birçok ilden gelenler, öğle saatlerinde Adapazarı Bosna Caddesi’nde bir araya geldi. Mitinge katılanlar pankartlarla buradan yaklaşık 500 metre uzaklıktaki Gar Meydanı’na yürüdü. Mitinge katılanlar “Tank Palet özelleştirilemez”, “Sakarya uyuma fabrikana sahip çık” sloganlarıyla meydana giriş yaptı.

Meydanda gerçekleştirilen mitinge TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile milletvekilleri, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile partisinin çeşitli illerden gelen 20 milletvekili katıldı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay mitingde yaptığı konuşmada, “Diyorlar ki ‘Bu özelleştirme değil.’ Bunun adı nedir, özelleştirme değilse? Bunu anlayan biri varsa bana anlatsın. Bu olanı anlatsın. Milli Savunma Bakanı’na durumu üç kez anlattım. Bizden ne istiyorsanız, TÜRK-İŞ 1 milyon üyesiyle Harb-İş’in emrinde; parasıyla, vücuduyla. Gördüğüm bir tek şey var; Milli Savunma Bakanlığı’nın emrinde, Türkiye Cumhuriyeti emrinde kalsın fabrika. Tek talebimiz o” dedi.

Medyascope.tv ekibi olarak mitinge katılanlara mikrofonumuzu uzattık.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus