Kadir Has Üniversitesi’nin “Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması”na göre, halkın gündemi işsizlik ve hayat pahalılığı

Kadir Has Üniversitesi’nin 2010 yılından beri sürdürdüğü “Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması”nın 2018 yılı sonuçları, üniversitede yapılan yuvarlak masa toplantısında, araştırmanın koordinatörü Prof. Mustafa Aydın tarafından açıklandı.

Araştırma sonuçlarına göre, Türkiye’de kendisini dindar-muhafazakâr olarak tanımlayanların oranı bir miktar gerilemekle birlikte hâlâ yarıya yakın; halkın gündemindeki en önemli sorun işsizlik ve hayat pahalılığı; halk en çok güvenlik güçlerine güveniyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar