Teyit.org’dan yanlış bilgi sorununa multidisipliner çözüm programı: Factory

Teyit.org’un organize ettiği ve farklı disiplinlerden katılımcıların yanlış bilgi sorununa inovasyon ve tasarım odaklı çözümler geliştirmek için bir araya geleceği bir “design sprint” programı olan “Factory”, 9 Mart’ta başlıyor.

Ankara’da 9-10 Mart’ta, İstanbul’da 10-11 Mayıs’ta gerçekleştirilecek etkinliklerde; yanlış bilgi sorununun çok katmanlı bir problem olması nedeniyle medya, iletişim, yazılım, tasarım ve sosyal bilimlerin farklı disiplinlerinden katılımcıların sürece dahil edilmesi planlanıyor.

Etkinliklerde ayrıca; Meedan, Duke Reporters Lab ve Indiana University Network Science Institute’den uzmanlar katılımcılarla buluşacak.

Programın Ankara başvurusu açıldı ve 16 Şubat’a kadar devam edecek. İstanbul başvuruysa 10 Mart’ta açılacak.

Design Sprint nedir?

Google Ventures tarafından geliştirilen ve birçok girişimin ürün ve servis geliştirme süreçlerini hızlandırmak için kullandığı design sprint; problemi anlamlandırma, çözüm tasarlama, prototip geliştirme, faydalanıcı ile test etme süreçlerinin tümünü kapsayan bütünsel, yenilikçi bir yöntem.

Programla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için: www.factory.teyit.org

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar