Manş Denizi’nde düşen uçaktan çıkarılan ceset genç futbolcu Emiliano Sala’ya ait

İngiliz polisi, Arjantinli futbolcuyu Fransa’dan Galler’e götürürken Manş Denizi’ne düşen uçağın enkazından çıkarılan cesedin Emiliano Sala’ya ait olduğunu açıkladı.

Ara transfer döneminde Fransa’nın Nantes ekibinden Cardiff City’e transfer olan 28 yaşındaki Sala, 21 Ocak’ta yeni takımına katılmak üzere havalanmış, ancak uçak radardan kaybolmuştu. Yapılan aramalarda uçağın enkazına ulaşıldı.

Sala’yı taşıyan Piper Malibu tipi N264DB kuyruk numaralı özel uçağın pilotu ise David Ibbotson’du. Pilotun cesedini bulmak için çalışmalar sürüyor.

Cardiff City kulübünden yapılan yazılı açıklamada, “Emiliano’nun ailesine en derin taziyelerimizi iletiyoruz. Dualarımız daima Emiliano ve David ile olacak” denildi.

Cardiff City oyuncuları da sosyal medyada acılarını dile getirdi. Bir dönem Trabzonspor’da da oynamış olan Sol Bamba onlardan biriydi. Bamba Twitter’dan ”huzur içinde yat” mesajını paylaştı.

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil de acısını sosyal medyadan paylaştı. Özil, “Bu acıyı anlatmaya kelimeler yetmez” diye yazdı.

21 Ocak’ta uçağın radardan kaybolmasının ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları üç gün sonra sonlandırılmış, Sala’nın ailesi tarafından finanse edilen özel bir arama ekibi çalışmalarını sürdürmüştü.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar