İlaca yüzde 26,4 zam

İlaç fiyatlandırmasında kullanılacak sabit euro kurunu görüşmek için yerli ve yabancı ilaç firması temsilcileri ile bir araya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantı sonrası, ilaç fiyatlarına 2019 yılı için yüzde 26,4 oranında zam yaptıklarını açıkladı.  

Koca, ilaç fiyatlarının belirlenmesinde referans alınan sabit euro kuru güncellemesinin tebliğ gereği şubat ayında yapıldığını, güncellemenin bir önceki yılın ortalama euro değerinin belirli bir yüzdesi esas alınarak gerçekleştirildiğini belirtti.

Toplantıda ilaç firmaları ile bu yıl için 19 Şubat’tan sonra uygulanmak üzere sabit bir oranda anlaştıklarını söyleyen Sağlık Bakanı, “Bu yılki zam oranının yüzde 26,4 olarak uygulanmasına hep birlikte karar verdik” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar