297 günlük Flormar direnişi sona erdi

Flormar Fabrikası’nda Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan işçilerin direnişi, işverenin sunduğu teklifin kabul edilmesiyle sona erdi.

Kocaeli Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Flormar kozmetik fabrikasında sendikalaştıkları gerekçesiyle işten çıkarılan çoğunluğu kadın 132 işçinin 15 Mayıs 2018’den bu yana fabrika önünde sürdürdükleri direniş 297. gününde anlaşma ile sonuçlandı. 

Petrol-İş Sendikası’na dün gelen yazılı teklife göre, işçilere 12 maaş sendikal tazminat ve çalışmadıkları süre için dört maaş ödeme yapılacak. Atılan işçiler işe iade edilmeyecek.

Petrol-İş Gebze Şubesi’nde dün akşam işverenin teklifi işçiler tarafından oylandı. 73 işçiden 20’si teklife karşı çıkarken 53 işçi teklifi kabul yönünde oy kullandı. Böylece direniş 297 gün sonra sona erdirildi.  

Yaşanan süreci Petrol-İş Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Mustafa Mesut Tekik anlattı. Tekik, “Hukuk mücadelemiz devam edecek” dedi.

Mesut Tekik ile yaptığımız söyleşinin tamamını dinlemek için:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar