Rabia Naz’ın memleketi Eynesil’de, AKP’li mevcut belediye başkanına karşı CHP’li aday açık ara önde

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli bir biçimde hayatını kaybettiği Giresun’un Eynesil ilçesindeki yerel seçim yarışında, yeniden aday gösterilen AKP’li mevcut belediye başkanı Coşkun Somuncuoğlu karşısında CHP’nin adayı Ahmet Latif Karadeniz açık ara önde.

Anadolu Ajansı’nın verilerine göre sandıkların yüzde 76’sının açıldığı Eynesil’de, CHP’nin oy oranı yüzde 57, AKP’nin oy oranı ise yüzde 37. 

Giresun’un Eynesil ilçesinde 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunup kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin farklı iddialar gündeme gelmişti. Rabia’nın babası Şaban Vatan, AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin devreye girmesiyle olayın üstünün kapatıldığını iddia etmişti.

Şaban Vatan bugün oyunu kullandıktan sonra bir konuşma yaparak, “Ey Eynesil milleti, hepinize şükranlarımı sunuyorum. Çocuk cinayetine karşı oy kullandınız, hepiniz evladınıza sahip çıktınız. Bugüne kadar yargı önü açık olduğu halde korunan zalime Allah’ın izniyle hesap soracağız” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar