İmamoğlu’ndan Yıldırım’a “murdar” yanıtı: “Bu ifade saygısızlıktır, seçimi zan altında bırakmak kibirdir”

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, AKP’li rakibi Binali Yıldırım’ın basın toplantısında kullandığı “Seçim murdar olmuştur” sözlerini sert bir dille eleştirdi. İmamoğlu Yıldırım için, “Hani devlet adamlığı?” dedi.

İmamoğlu, CHP’nin İstanbul’daki seçim koordinasyon merkezinde konuştu. İmamoğlu’nun hedefinde Binali Yıldırım vardı:

“Rakibimiz iki saat boyunca konuştu. Anlattıklarından bir şey anladınız mı? Üzülerek söylüyorum, Sayın Binali Yıldırım’ın aldatma konusunda işbirliği yaptığını düşünmek zorunda kaldım. Sayın Binali Yıldırım’ın bıkkınlığı her şeyi anlatıyor. Büyükçekmece’de birçok kamu görevlisi de rencide edilmiştir. Büyükçekmece’de suç ve suçlu yaratmaya çalışılmıştır.”

İmamoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) son Maltepe kararına da değindi ve “Konu kapanmıştır” dedi.

“YSK bütün oyların sayılması talebini reddetti. İkna edici gerekçe ve kanıt olmadığı için reddetti. Konu kapanmıştır.”

Ekrem İmamoğlu’nun asıl tepkisi ise Yıldırım’ın seçime ilişkin “Murdar oldu” ifadesiydi:

“Bütün bu yapılanlara rağmen Sayın Yıldırım’ın seçimi ‘murdar’ ilan etmesi saygısızlıktır. Yıldırım’ın seçimi zan altında bırakması büyük bir kibirdir. Hani devlet adamlığı?”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar