Mars’ta ilk kez deprem tespit edildi

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars’ta ilk kez deprem tespit ederek ölçümledi. NASA’nın Mars’a yolladığı InSight adlı araştırma robotunun ölçümü sayesinde ilk kez başka bir gezegendeki deprem kaydedildi.

Richter ölçeğine göre 2,5 şiddetindeki sarsıntı 6 Nisan’da kaydedildi. Bilim insanlarına göre bu sarsıntı tektonik bir hareket de olabilir, meteor çarpması da.

InSight robotu Kızıl Gezegen’e 2018’in Kasım ayında indi. Robotun amacı Mars’ın iç yapısı hakkında dünyaya bilgi göndermek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar