Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun tutuklandı

“Cumhurbaşkanına hakaret”, “terör örgütü propagandası yapmak” ve “terör örgütüne yardım” suçlarından hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında 23 Nisan’da gözaltına alınan Uzun, Emniyetteki işlemlerin ardından bugün adliyeye getirildi. Savcılık, Uzun’u tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Hakimlik, Uzun’un tutuklanmasına karar verdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar