12 kişinin öldüğü Aladağ yurt yangını davasında nihayet sona gelindi: Karar duruşması 4 Temmuz’da

Adana’nın Aladağ ilçesinde, 29 Kasım 2016 tarihinde 11’i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 24 öğrencinin ise yaralandığı Süleymancılar cemaatine ait kız yurdu yangını ile ilgili davanın dokuzuncu duruşması bugün görüldü.

Savcı, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 18 kişi ile ilgili esas hakkında mütalaasını açıkladı. Mütalaada, 18 kişiden yedisinin “taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına” neden oldukları gerekçesiyle cezalandırılmaları talep edildi. Dava kapsamında yargılanan kamu görevlilerinin ise ”ihmal suretiyle görevi kötüye kullanma suçundan” cezalandırılmaları istendi. Bir sonraki duruşmanın 4 Temmuz’da yapılmasına karar verildi.

Davacı avukatlarından Can Atalay ile duruşmayla ilgili söyleşi gerçekleştirdik.


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar