ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak’ta zorunlu ve acil görevi bulunmayan tüm personelinden ülkeyi terk etmesini istedi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak’ta zorunlu ya da acil görevi bulunmayan tüm çalışanlarına ülkeyi terk etmeleri için talimat verdi. Talimat, ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’ne ait internet sitesinde de yayınlandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı ayrıca, Bağdat Büyükelçiliği ve Erbil Konsolosluğu’ndaki vize işlemlerini geçici bir süre için askıya aldığını ve ülkedeki personelin ABD’ye dönüşü için ulaşım imkanının en kısa sürede sağlanacağını duyurdu.

ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği pazar günü de, Amerikan vatandaşlarına bölgede artan gerilimi gerekçe göstererek Irak’a seyahat etmeme uyarısı yayınlamıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar