Direnişteki Kale Kayış işçileri patron ve oğlu tarafından darp edildi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İstanbul’un Silivri ilçesinde bulunan Kale Kayış fabrikasında, kötü çalışma koşulları ve iş güvenliği yoksunluğu sebebiyle direnişlerini sürdüren Kale Kayış işçileri ve eşleri, patron Faruk Dağlı, Dağlı’nın oğlu ve korumaları tarafından darp edildi. 

Kale Kayış’ın patronu Faruk Dağlı, Silivri’de bir lokantada fabrikada çalışmaya devam eden işçiler için iftar yemeği düzenledi. Sendikal faaliyetleri sebebiyle baskı gördükleri için direnişte olan işçiler de, Dağlı’nın iftar yemeğine katıldı. 

6 aylık bebek de darp edildi

Kendisiyle görüşmek isteyen işçileri ve ailelerini özel bir görüşme odasına alan Dağlı, burada sesini yükselterek işçilere hakarette bulundu. Sonrasında ise Dağlı, oğlu ve koruması işçilere ve ailelerine saldırarak darp etti. Yaşanan saldırı sırasında işçilerden birinin altı aylık bebeği de darp edildi. 

Olay sonrası Silivri Devlet Hastanesi’ne kaldırılan işçiler ve işçilerden birinin bebeği darp raporu aldı. İşçiler, şikayette bulunmak üzere Silivri Emniyet’ine başvurdu. 

Patron Faruk Dağlı’nın “Bütün servetimi sizi mahvetmek için harcayacağım” diyerek, işçileri ve ailelerini tehdit ettiği öğrenildi.

Petrol-İş Sendikası bugün saat 17.00’de, Silivri sahilinde bulunan Atatürk Heykeli önünde olayla ilgili basın açıklaması yapacak. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus