Direnişteki Kale Kayış işçileri patron ve oğlu tarafından darp edildi

İstanbul’un Silivri ilçesinde bulunan Kale Kayış fabrikasında, kötü çalışma koşulları ve iş güvenliği yoksunluğu sebebiyle direnişlerini sürdüren Kale Kayış işçileri ve eşleri, patron Faruk Dağlı, Dağlı’nın oğlu ve korumaları tarafından darp edildi. 

Kale Kayış’ın patronu Faruk Dağlı, Silivri’de bir lokantada fabrikada çalışmaya devam eden işçiler için iftar yemeği düzenledi. Sendikal faaliyetleri sebebiyle baskı gördükleri için direnişte olan işçiler de, Dağlı’nın iftar yemeğine katıldı. 

6 aylık bebek de darp edildi

Kendisiyle görüşmek isteyen işçileri ve ailelerini özel bir görüşme odasına alan Dağlı, burada sesini yükselterek işçilere hakarette bulundu. Sonrasında ise Dağlı, oğlu ve koruması işçilere ve ailelerine saldırarak darp etti. Yaşanan saldırı sırasında işçilerden birinin altı aylık bebeği de darp edildi. 

Olay sonrası Silivri Devlet Hastanesi’ne kaldırılan işçiler ve işçilerden birinin bebeği darp raporu aldı. İşçiler, şikayette bulunmak üzere Silivri Emniyet’ine başvurdu. 

Patron Faruk Dağlı’nın “Bütün servetimi sizi mahvetmek için harcayacağım” diyerek, işçileri ve ailelerini tehdit ettiği öğrenildi.

Petrol-İş Sendikası bugün saat 17.00’de, Silivri sahilinde bulunan Atatürk Heykeli önünde olayla ilgili basın açıklaması yapacak. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar