Antalya-İstanbul seferini yapacak uçak kalkmayınca fenalık geçiren yolcular acil çıkış kapılarını açarak dışarı çıktı

Antalya’dan İstanbul’a saat 19.00’da uçması planlanan Onur Air’e ait uçak zamanında kalkmadı. Uçakta yaklaşık bir buçuk saat bekleyen yolculardan bazıları baygınlık geçirdi. Sıcaktan bunalan yolcular, dışarı çıkabilmek için acil çıkış kapısını açtı. 

Uçaktaki yolculardan Hüseyin Karabulut, yaşananları şöyle anlattı:

“Saat 18.00’de uçağa alındık. 19.30’a kadar uçağın havalanmasını bekledik. Uçakta 299 kişi vardı. İstanbul Havalimanı’ndaki yoğunluk nedeniyle beklediğimizi duyurdular. İçerisi çok sıcak olduğu için dışarı çıkmak istedik. Bu sırada bazı yolcular bayıldı. Dışarı çıkmaya izin verilmediği için acil çıkış kapılarının yanında oturan yolcular kapıları açtı. Hatta bir yolcu dışarı atladı. Kapılar açıldığı için acil kaçış botları da açıldı. Polisin gelmesi üzerine yolcular uçağa binmemek için direndi ve otobüslerle bekleme alanına götürüldük. Saat 20.20’de teknik işlerle görevli bir eleman geldi. Uçağa bakacağını söyledi ancak henüz gelmedi. Havayolu şirketinden de bir açıklamada yapılmadı. Beklemeye devam ediyoruz.”

Karabulut’un yaşananlara ilişkin kaydettiği görüntüler şöyle:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar