“Modası geçti” denen Bitcoin 11 bin dolara yükseldi

Kripto para birimi Bitcoin, aylar sonra ilk kez 10 bin dolar seviyesini aştı. Bugün öğleden sonra 11 bin 157 doları gören Bitcoin, bir gün içinde yüzde 11,82 yükseldi. Bitcoin mart ayında ilk kez 4 bin dolara yükselmişti. Üç ay sonra beklenmedik şekilde yükselişe geçen Bitcoin, dolar karşısında yüzde 13 değer kazandı.

194 milyar dolarlık bir sermayeye hükmeden Bitcoin’in artışında, Facebook’un kripto para birimi piyasasına gireceğini açıklaması etkili oldu. Facebook’un kripto parası Libra, gelecek yıl kullanıma sunulacak.  

2018’de yüzde 80’den fazla değer kaybeden Bitcoin’in yeniden canlanması beklenmiyordu. Ancak şimdi analistler Bitcoin’in değerinin 15 bin doları bulabileceğini söylüyor. Analistlerin bu yorumu da, Bitcoin’e talebin artmasında etkili oluyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar