Emniyet İstihbarat eski Daire Başkanı Sabri Uzun tahliye edildi

Emniyet İstihbarat eski Daire Başkanı Sabri Uzun hakkında adli kontrol şartıyla tahliye edilmesi kararı verildi. Hakkında 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istenen Uzun’un duruşması kasım ayına ertelendi.

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, “terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım” suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasında adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Duruşma kasım ayına ertelendi. Uzun’un bugün cezaevinden çıkması bekleniyor. 

Uzun, 26 Nisan 2019’da gözaltına alınmıştı. Uzun’un, “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” ve “terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım” suçlarından 1 yıl 2 aydan, 4 yıl 8 aya kadar hapsi istenmişti.

İddianamede, “Uzun’un ifadelerinin, FETÖ mensuplarınca planlandığı bilinen ve kısaca yargı darbesi olarak adlandırılan 17-25 Aralık sürecinde kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik kullanılan ifadelerle aynı” olduğu ileri sürülmüştü.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar