2020’de Trump’a karşı yarışmak isteyen isteyene: Demokratların 21. aday adayı çevreci milyarder Tom Steyer oldu

ABD’de 2020’de yapılacak başkanlık yarışı için Demokrat Parti aday adayları arasına bir yenisi daha eklendi. Fon yöneticiliğiyle edindiği serveti iklim değişikliği ile mücadele amaçlı çalışmalara aktaran Amerikalı milyarder Tom Steyer de bugün aday adaylığını açıkladı.

Kendisini “büyük şirketlere karşı taban hareketleri yürütüp, halk adına sonuç almış” biri olarak tanıtan Steyer kampanya videosunda da “büyük şirketlerin ABD siyaseti üzerindeki nüfuz ve etkisini” silmeyi vaat etti.

Steyer son birkaç yıldır Demokrat Parti’nin en önemli bağışçıları arasında yer alıyordu. 62 yaşındaki Steyer geçen yıl ise Başkan Trump’ın görevden azledilmesi amacıyla başlatılan bir hareketin yüzü olmuştu. Steyer kampanya videosunda azil konusuna yer vermiyor, hatta Trump’ın adını dahi anmıyor.

Demokrat Parti’den 2020’de Trump’a karşı yarışmak istediğini açıklayan 21. aday adayı olan Steyer, kampanyası için kişisel servetinden 100 milyon dolar harcayacak.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar