Die Welt Gazetesi’nden Deniz Yücel’in beraat talebi reddedildi

Die Welt Gazetesi’nin eski Türkiye Temsilcisi Deniz Yücel’in yargılandığı davanın dördüncü duruşması bugün Çağlayan’daki İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Anayasa Mahkemesi’nin geçtiğimiz günlerde ifade ve basın özgürlüğünün ihlal edildiğini tespit ettiği Yücel’in avukatı Veysel Ok, müvekkili hakkında bekletilmeksizin beraat kararı verilmesini talep etti.

Mahkeme, Yücel’in Almanya’da verdiği ifadenin henüz dava dosyasına girmediği gerekçesiyle davayı erteledi. Bir sonraki duruşma 17 Ekim’de yapılacak.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar