İstanbul’da yaşanan selin ardından binlerce çift ayakkabı Yenikapı miting alanında kurumaya bırakıldı

İstanbul’da cumartesi günü yaşanan sel felaketinde Eminönü alt geçit çarşısı sular altında kaldı. Pazar günü Fatih Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından suların tahliyesi edilmesi ile birlikte esnaf mallarını kurtarmaya başladı. Toplanıp, ayıklanan mallar ise kurumaları için Yenikapı miting alanına serildi.

Kuvvetli sağanak yağıştan en çok etkilenen diğer yerlerden Kapalıçarşı, Mahmutpaşa ve Sirkeci’de de dükkanlar sular altında kaldı. Egemen Gök ve Nazım Özgün İpek, yaşadıkları afeti esnafa sordu:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar