Medyascope 4 yaşında

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Türkiye’nin sivil, bağımsız, özgür ve çoğulcu bir basın ortamına ihtiyacı olduğu gerçeğinden yola çıkarak, başta Twitter ve onun video yayın platformu Periscope-Scope olmak üzere, YouTube ve Facebook da dahil sosyal medya imkanlarını ve dijital teknolojileri kullanarak 20 Ağustos 2015’te yayın hayatına başlayan Medyascope, dört yaşına bastı.

Gazeteci Ruşen Çakır’ın öncülüğünde, “Çünkü özgür” sloganı ile kurulan Medyascope, 40 kişilik kadrosu ve katkıda bulunan yüzlerce gönüllüsünün ürettiği video ağırlıklı özgün içerikleri ile Türkiye’nin öncü haber-yorum-analiz platformuna dönüştü. 

Geçen dört yıl içinde Türkiye’de başka bir yayıncılığın mümkün olduğunu gösteren Medyascope, bu süreçte, Türkiye’de hiçbir medya kuruluşunda olmayan iki ödül ile gururlandırıldı: Uluslararası Basın Enstitüsü’nün (IPI) “Özgür Medya Öncüsü Ödülü” ve Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) ile TV5-Monde tarafından verilen “Basın Özgürlüğü Ödülü”. Bu iki uluslararası ödülün yanı sıra, Mülkiyeliler Birliği İstanbul Şubesi de her yıl verdiği “Vefik Kitapçıgil Kamu Hizmeti Ödülü”ne önceki yıl Medyascope’u layık gördü.

Yaptığı yayıncılığın Türkiye ve dünya medyasında hâlâ bir örneği bulunmayan Medyascope, sivilliğinden, bağımsızlığından, özgürlüğünden ve çoğulculuğundan ödün vermeden, haberciliğin yüz aklarından biri olmaya devam edecek.
Bizi izlediğiniz için teşekkür ederiz! 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus