Murat Yetkin yazdı: “Şiir okuyan adam, şiir okuyan kadını hapse mahkûm ettirdi”

Gazeteci Murat Yetkin bugün kişisel blogunda yayımladığı yazısında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun bugün, 9 yıl 8 ay 20 gün hapse mahkûm edilmesinde, Nazım Hikmet’in bir şiirini okumasının ağılaştırıcı sebep sayılmasını eleştirdi. “Peki, ne mi yapmış Kaftancıoğlu duruşma salonunda? 17 yıl değil, 27 yıl da verilse de ‘hakikati’ söylemekten çekinmeyeceğini söylemiş” diyen Yetkin, “Canan içeri, Selahattin dışarı formülü mü?” sorusunu yineledi.

Ekrem İmamoğlu’nun Erdoğan’ın hem yurtiçindeki hem de yurtdışındaki “yenilmezlik” imajına hasar verdiğini söyleyen Yetkin, bunu sağlayan gizli aktörlerden birinin Canan Kaftancıoğlu olduğunu belirtti.

AK Parti‘nin kuruluşuna giden yolun da “şiir okuyan adam”dan geçtiğini yazan Yetkin, “Şiir okuyan adam, Türk siyasetine bir şiir okuyan kadın armağan etti; cezalandırılmasını sağlamak isterken, Kaftancıoğlu’na güç kattı. ‘Nereden nereye?‘ değil mi?” dedi.

Murat Yetkin’in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar