Ankara Tandoğan’da buluşan EYT’lilere Mansur Yavaş ve Haluk Levent’ten büyük destek

Haber: Batu Bozkürk & Okan Yücel

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT’liler), Ankara Tandoğan’da buluştu. 1999 yılında çıkarılan yasayla emekli olma haklarını kaybettiklerini savunan ve Meclis’ten çözüm isteyen EYT’lilerin mitingine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP ve İYİ Parti milletvekilleri, DİSK, KESK ve sanatçı Haluk Levent katıldı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’daki EYT’lilere “Eğer 31.12.2019 tarihinden itibaren Genel Sağlık Sigortası primleriniz yatırılmazsa Ankara’da yaşayanların primlerini biz yatıracağız” diyerek söz verdi.

Hafta içinde Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Vedat Bilgin ile görüşen EYT’liler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, görüşmeyi Medyascope’a anlattı. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da Medyascope’a değerlendirmelerde bulundu.

Mitingde sahne olan Haluk Levent, şarkılarıyla EYT’lilere destek verdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar