Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ile metal işkolunda toplu sözleşme süreci üzerine söyleşi: “Devletin hakem olması lazım”

Metal işkolunda 130 bin çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi (TİS) için Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ve işçi sendikaları arasındaki görüşme süreci başladı. 

Ufuk Çeri, DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ile konuştu. 

Serdaroğlu, “Devletin hakem olması lazım. İşçi-işveren arasında eğer bir uyuşmazlık varsa mutlaka burada devlet çözümleyeci ve her iki tarafı da çok fazla sıkıntıya sokmadan bir formülasyonla o işi çözmesi gereken yapıdır. Ama bizde öyle olmuyor, bizde tamamen grevler yasaklanıyor. Grev yasaklaması ne demektir? Patronun istediğini yerine getirmek demektir. Cumhurbaşkanı patronlar örgütünde ‘Sizin için biz OHAL’i uyguluyoruz’ gibi yaklaşımlar gösteriyor” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar