Üç yıldır tutuklu olan gazeteci-yazar Ahmet Altan, “kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etti

Tutuklu yazar Ahmet Altan’ın, 2010’da yayınlanan “Büyük Savaş Başladı” başlıklı yazısı gerekçe gösterilerek “kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması, İstanbul Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Altan, duruşmaya tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldı. Altan’ın avukatı Figen Albuga Çalıkuşu, eski savcı ve CHP Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner’in şikayetiyle açılan davada, Cihaner’in şikayetinden vazgeçtiğini hatırlattı.

Mahkeme, Cihaner’in şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle “katılan” sıfatını kaldırdı. Mahkeme başkanı, savunmasını ilk duruşmada yapan Altan’a yeniden söz vermedi. Daha sonra kararını açıklayan mahkeme, Altan’ın beraatına hükmetti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar