Berrin Sönmez ile Feminist Bakış (11): “Temel Karamollaoğlu bize nafaka için önce veri analizi yapılması gerektiğini söyledi”

Berrin Sönmez bu haftaki programında aile arabuluculuğuna ve nafakaya dair görüşlerini anlattı. Sönmez arabuluculuğun önemli olduğunu vurguladı ancak şiddet sözkonusuysa arabuluculuğun uygulanamayacağını belirtti.

Nafaka Hakkı Kadın Platformu olarak Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüşmelerinden bahseden Berrin Sönmez, arabuluculuğun şiddet varsa uygulanamayacağına dair görüşlerine Karamollaoğlu’nun da destek verdiğini söyledi. Nafaka konusunda ise Sönmez, Karamollaoğlu’nun kendilerine “Nafaka için önce veri analizi yapılmalı” dediğini aktardı ve iyi bir görüşme gerçekleştiğini anlattı.

Şiddetin sadece fiziksel olmadığını, duygusal ve ekonomik boyutu olduğunu belirten Sönmez, Yargı Reformu’nda buna yönelik adımlar atılması için siyasi partilerle işbirliği yapacaklarını söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar