Prof. Kemal Kirişçi ile söyleşi: “Suriyeli sığınmacılar için uluslararası camia ile yapıcı bir şekilde çalışmak gerekiyor, Türkiye’nin siyasi olarak aldığı konum bunu zorlaştırıyor”

Türkiye’de bir arada yaşadığımız 3 milyon 600 bin Suriyeli, kamuoyu anketlerine göre Türkiye’nin en yakıcı üçüncü sorunu. 2012’de hükümetin açık kapı politikasıyla davet edilen Suriyeliler için bugün yine devletin en üst makamlarından geri gönderilebileceklerine dair açıklamalar yapılıyor. Temmuz ayında yapılan bir ankete göre, Türkiye nüfusunun yüzde 82’si de Suriyeliler’in geri gönderilmesini destekliyor. Bu yayında Brookings Enstitüsü uzmanlarından, Türkiye programı direktörü ve TÜSİAD kıdemli araştırmacısı, uluslararası ilişkiler profesörü Kemal Kirişçi ile, aynı isimli makalesinden yola çıkarak Suriyeliler’i topluma entegre edip iş vermenin geri göndermekten neden daha gerçekçi olduğunu konuştuk.


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar