Haydarpaşa ve Sirkeci garlarıyla ilgili ihale, İBB çağrılmadan Hezarfen Danışmanlık şirketine verildi

Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının bir bölümünün 15 yıllığına kiralanmasıyla ilgili ihale İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bildirilmeden yapılan toplantı sonucu Hezarfen Danışmanlık şirketine verildi. 17.00 sıralarında yapılan toplantıya Hezarfen şirketinin yetkilileri çağrılırken İBB’ye haber verilmedi.

İBB’nin ihaleden elenmesinin sebebi olarak ise şartnameye göre zorunluluk olmadığı halde dört belediye şirketinin de ayrı ayrı iş deneyim belgesinin olmaması, ihale belgesinde İBB’nin “müşterek ve müteselsilen” yerine “ortaklaşa ve birlikte” yazması gösterildi.

“Bizden habersiz verdiler, gereğini yapacağız”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yaptığı canlı yayında “Bu akşamüstü 17.00 sularında bizim haberdar edilmediğimiz bir toplantıda içeride kim olduğu belli olmayan, daha düne kadar İBB’nin çalışanı olan, geçmişte de bir vakfın genel müdürlüğünü yapmış şahsa ait olan bir şirkete İstanbul’un en kıymetli Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının arka planındaki alanlar 350 bin TL bedelle, sözümona bahaneyle bizim ihaleye girmemizi engelleyerek bizden habersiz verildi. Kınıyorum ve gereğini yapacağımı söylüyorum” dedi.

“15 günde ne değişti?”

İmamoğlu ayrıca, “15 gün önce bizi aynı şartlarla ihaleye kattılar, 15 günde ne değiştiyse değiştirdiler. 16 milyonun hakkını öyle bir arayacağım ki siz de göreceksiniz. Tüm hukuki yollara başvuracağız. Bu konuda kılını kıpırdatmayan bakana da sesleniyorum. 16 milyon insan müsaade etmediği sürece o alana kimse giremez. Hakkımızı arayacağız” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar