İstiklal Caddesi’nde aydınlatma karmaşası: “Şehir, gece Las Vegas’a dönüşüyor”

Son yıllarda çehresi birçok kez değişen İstiklal Caddesi, geceleri de en az gündüzleri kadar aydınlık. Birbirinden bağımsız mimari aydınlatmalar, tabelalar, led ışıklar caddenin siluetini “Las Vegas” kumarhanelerine benzetiyor. Mimar Korhan Gümüş, “Işıklandırma yüzünden İstiklal Caddesi’nde geceleri hortlağa dönüşen bir dolu bina var” diyor.

İstiklal Caddesi’nin ışıklandırma ve aydınlatma yüzünden geldiği hali Medyascope’a anlatan Korhan Gümüş, Beyoğlu ve İstkilal’ın dönüşümü için mimarların da içinde olduğu bağımsız bir ajans kurulması gerektiğini söylüyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar