Macaristan Başbakanı Orbán’a parlamentoda protesto: “Yalan söylemesi gerekiyor, çünkü çok fazla çaldı”

Budapeşte’deki Macaristan Parlamentosu’nda konuşan Başbakan Viktor Orbán, bağımsız milletvekili Ákos Hadházy tarafından protesto edildi. Hadházy, “Yalan söylemesi gerekiyor, çünkü çok fazla çaldı” ve “Propagandayı durdur, yolsuzluğu durdur” yazılı iki pankartı kürsünün yanında açtı.

O sırada Avrupa politikaları, ekonomi ve göçle ilgili politikalar hakkında konuşan Orbán, konuşmasını yarıda kesip pankartı almaya çalıştı, ancak başaramadı.

Gülümseyerek eylemi izleyen Orbán’a bu sefer de kendi partisinin milletvekilleri yardım etti. Bir milletvekili, pankartı Macaristan bayrağıyla kapatmaya çalıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar