Hasan Söylemez’in yeni filmi Tenere galasını yaptı: “Yaşanılanları dışarıdan değil içeriden görüyoruz”

Gezgin Hasan Söylemez’in Sahra Çölü’nden geçmeye çalışan göçmenleri konu aldığı filmi Tenere, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde özel gösterimle izleyicilerle buluştu. Belgesel filmde Afrika’nın zorlu şartları altında yaşayan insanların hikayesini seyirciye taşıyan yönetmen Hasan Söylemez “Birbirine en yakın ağacın 400 kilometre, en yakın su kuyusunun 200 kilometre uzakta olduğu bir yolculuğun hikayesi” dedi.

Filmin özel gösterimi geniş bir katılımla yapılırken yönetmen ve yapımcı Hasan Söylemez Medyascope’a konuştu. “Onların bu yolculukta çektiği zorluğu, mutluluğu, hüznü siz de onlarla yaşıyorsunuz” diyen Söylemez, filmde hiçbir metnin ve oyuncunun olmadığına dikkat çekti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar