Hakkını arayan metal işçileri üç farklı yerde eylemde: 15 işçi gözaltında

Eskişehir’de Zeytinoğlu Grubu bünyesindeki Entil Endüstri, Hapalki Döküm ve Tarkon Makine’de çalışan yaklaşık 500 işçi, fabrikalarda üretimin durması ve dört aydır maaşlarını alamadıkları için eylemlerine devam ediyor. 

Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi işçiler, haklarını alabilmek için bugün üç farklı yerde eylem gerçekleştirdi.

Entil fabrikası önünde eylem yapan işçilere polis müdahalede bulundu. 15 işçi gözaltına alındı. Fabrika içinde vince çıkan işçiler eyleme devam ediyor. 

Yaklaşık 100 kadar metal işçisi de İstanbul’da bulunan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından oturma eylemine başlandı. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve sendika yöneticileri  oturma eylemine destek verdi.

Eskişehir’den Ankara’ya yürüyen metal işçileri de dün Eskişehir-Ankara yolunun 30 kilometresini katetti. Geceyi Osmanlı Tesisleri’nin yanında kurdukları direniş çadırlarında geçiren işçiler sabah yeniden yürümeye başlayınca jandarma tarafından önleri kesildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar