İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğitim destek programı sonuçları açıklandı: “İnsan kayırmadan şeffaf bir süreç işletildi”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun en büyük vaadlerinden biri olan “Üniversite öğrencilerine eğitim desteği” için internet sitesi üzerinden toplam 108 bin öğrenci başvuru yaptı. 30 bin öğrenciye verilecek olacak eğitim desteği için gerekli olan evrakların 3 Aralık gününe kadar gerekli birimlere teslim edilmesi gerekiyor. 

Medyascope’a konuşan Sosyal Hizmetler ve Bağımlılıkla Mücadele Daire Başkanı Yavuz Saltık, “Başvuru yapanların gelir durumu, ailedeki öğrenci, engelli ve birey sayısına göre değerlendirildiğini” belirtirken, “Sisteme hiçbir şekilde insan eli değmedi, tamamiyle şeffaf bir süreç işletildi” dedi.

Eğitim destek programının İmamoğlu’nun vaadinden daha az öğrenciye verilmesi üzerineyse Saltık, “İlk kez gerçekleştirdiğimiz bir program, İstanbullu iş insanlarının da destek göreceğini düşünüyoruz. Gelecek yıl daha fazla öğrenciye vereceğimize eminim” dedi. Sistemin öğrencileri nasıl puanladığını sistem üzerinden kamuoyuyla paylaştıklarını söyleyen Saltık, eğitim desteğinin her yıl tekrarlanacağını da ekledi.

Eğitim desteği almaya uygun bulunan ve gerekli evrakları vermek için Edirnekapı’daki Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gelen öğrenciler ise “Kredi Yurtlar Kurumu’nun vermiş olduğu ücretler geçinmemiz için yetmiyor, bu destek programı bizim için çok iyi oldu” dedi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar