Murat Yetkin yazdı: “Demirtaş’tan haber var: Morali iyi ama…”

Murat Yetkin kişisel blogunda eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın gündemi etkisi altına alan sağlık durumuyla ilgili son gelişme üzerine yazdı.

“Demirtaş’ın sağlık durumunun siyasi ortamı bir anda etkisine almasının bir nedeni var. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ortağı Devlet Bahçeli dışında, hatta AK Parti’nin tabanı dâhil geniş kesimler Demirtaş’ın siyasi nedenlerle hapiste tutulmasını içine sindiremiyor” diyen Yetkin, valiliğin yaptığı açıklamaya binaen “Demirtaş’ın canı ve sağlığı Adalet Bakanlığına, hükümete ve devlete emanet. Bu sorumlulukla hareket edilmeli” diye not düştü.

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar