Demokrasi İçin Birlik Platformu: “Bütçede yaşam koşullarının iyileştirilmesi gözetilmiyor”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Demokrasi İçin Birlik Platformu (DİP), TBMM’nin 2020 bütçe görüşmelerine dair görüş ve önerilerini düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik’in de aralarında olduğu çok sayıda kurum temsilcisi katıldı.  

Toplantıda DİP adına açıklamayı Ayşegül Devecioğlu okudu. Halkın denetleyemediği bir bütçe ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Devecioğlu, “Toplumun büyük çoğunluğunun açlık ve yoksulluk sınırında yaşamını sürdürdüğü bu günlerde Meclis komisyonlarından geçen 2020 yılı bütçesinde, üretken bir ekonomiden, işsizliğin giderilmesinden, yoksulluğun önlenmesinden, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayacak önlemlerden eser yok. Enflasyon ve ekonomik krizin getirdiği hayat pahalılığı, yaşam koşullarının iyileştirilmesini sağlayacak ücret artışı da gözetilmiyor ” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus