“İnsanca Yaşamak İstiyoruz!” mitingi Bakırköy’de düzenlendi

İstanbul’daki sendikalar, meslek örgütleri ve siyasi partilerden oluşan Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri öncülüğünde bugün Bakırköy’de, “İnsanca Yaşamak İstiyoruz!” sloganıyla bir miting düzenlendi. 

Mitinge katılan sendika ve oda üyeleri, “Savaşa değil emekçiye bütçe”, “İnsanca yaşam istiyoruz”, “Mezarda emekli olmayacağız”, “İnsanca ücret vergide adalet”, “Savaşa değil emekçiye bütçe” sloganlarıyla Bakırköy İncirli Caddesi üzerinde kortejler oluşturarak meydana yürüdü.

Miting saygı duruşuyla başladı. Mitingin ilk konuşmasını Tertip Komitesi adına Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Yönetim Kurulu Üyesi Kamber Saygılı yaptı. Mücadelelerini yükselterek sürdüreceklerini belirten Saygılı, “Bu gidişatı değiştirebiliriz ve bunu değiştirecek gücümüz var” dedi.

Ardından söz alan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı, “1999 yılında insanlarımız göçük altındayken gece yarısı yasa Meclisten geçirildi ve insanların emeklilik yaşı ötelendi” diye konuştu.  

Miting, yapılan konuşmaların ardından sahne alan Vardiya müzik grubunun seslendirdiği ezgilerle son buldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar