“İnsanca Yaşamak İstiyoruz!” mitingi Bakırköy’de düzenlendi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İstanbul’daki sendikalar, meslek örgütleri ve siyasi partilerden oluşan Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri öncülüğünde bugün Bakırköy’de, “İnsanca Yaşamak İstiyoruz!” sloganıyla bir miting düzenlendi. 

Mitinge katılan sendika ve oda üyeleri, “Savaşa değil emekçiye bütçe”, “İnsanca yaşam istiyoruz”, “Mezarda emekli olmayacağız”, “İnsanca ücret vergide adalet”, “Savaşa değil emekçiye bütçe” sloganlarıyla Bakırköy İncirli Caddesi üzerinde kortejler oluşturarak meydana yürüdü.

Miting saygı duruşuyla başladı. Mitingin ilk konuşmasını Tertip Komitesi adına Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Yönetim Kurulu Üyesi Kamber Saygılı yaptı. Mücadelelerini yükselterek sürdüreceklerini belirten Saygılı, “Bu gidişatı değiştirebiliriz ve bunu değiştirecek gücümüz var” dedi.

Ardından söz alan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı, “1999 yılında insanlarımız göçük altındayken gece yarısı yasa Meclisten geçirildi ve insanların emeklilik yaşı ötelendi” diye konuştu.  

Miting, yapılan konuşmaların ardından sahne alan Vardiya müzik grubunun seslendirdiği ezgilerle son buldu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus