Murat Yetkin yazdı: “Erdoğan’ın AK Partisi zorda – Davutoğlu-Babacan etkisi”

Gazeteci Murat Yetkin bugün kişisel blogunda yayımladığı yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık’ta İstanbul’da yaptığı konuşmada, eski yol arkadaşları Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a “Halkbank’ı dolandırmaya çalışmaya” varana dek sert sözlerle yüklenmesine değindi. 

“Erdoğan bu çıkışı neden yaptı, neden şimdi yaptı, neden bu konuyla yaptı? Davutoğlu ve Babacan’a dürüstlük/yolsuzluk ikilemiyle yüklenmesi doğru bir strateji miydi?” diye soran Yetkin yazısına şöyle devam etti:

“Durun, siz kardeşsiniz” demeyi göze alabilecek bir aksakallının ortaya çıkması kolay değil. Diyebilecek olanların çoğu artık Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulunda; Bülent Arınç sesini yükselttiğinde neler olduğu görüldü.
Yani bu tartışma sayesinde üzeri hep kapatılan, nelerin olduğu hep halının altına süpürülen bir döneme dair epey gelişme açığa çıkabilir.
Tıpkı yerel seçimlerde kendisi iktidarda olduğu halde negatif kampanya yürütmesinin ters tepmiş olması gibi, Erdoğan’ın Davutoğlu ve Babacan gerçeğini kabul etmeye yolsuzluk söyleminden başlamış olması da ters tepebilir.

Yetkin’in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar