Ankara’dan Berlin’e bir beyin göçü hikayesi: “Burada yaşadığım her geçen gün Türkiye’ye dönme olasılığım biraz daha azalıyor”

Türkiye‘de büyümüş, ülkenin en iyi üniversitelerinden biri olan ODTÜ‘de okumuş bir genç, neden Berlin‘de yaşamayı seçer? Berlin’e Türkiye’den bu yeni göç dalgasının sebepleri ne? Gidenler ne buluyor, dönmeyi düşünüyorlar mı? Şükran Şençekiçer, altı yıldır Berlin’de yaşayan ve sosyoloji mezunu olmasına rağmen bir yazılım firmasında çalışan Sinan Gürcan’la konuştu.

Kamera/Röportaj: Şükran Şençekiçer

Kurgu: Sedat Elbasan, Hazar Dost, Şükran Şençekiçer

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar