Kanal İstanbul için hazırlanan ÇED Raporu’na itiraz süreci devam ediyor: “İstanbul’un yok olmasını istemiyoruz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Son günlerde Kanal İstanbul projesi özellikle İstanbullular tarafından en çok konuşulan konulardan biri. Projenin yüksek maliyeti, İstanbul için yararları ve zararları sorgulanırken proje için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca kabul edildi. İstanbullular 10 gün boyunca görüş, öneri ve itirazları için başvuruda bulunabilecek.

Nasıl itiraz edilecek?

Yurttaşlar İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne giderek itiraz edebilecekleri gibi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden de görüşlerini ve itirazlarını dile getirebilecek. Ayrıca, itirazlar ilgili kurumlara faks yoluyla da iletilebiliyor. 23 Aralık’ta başlayan süreç 3 Ocak 2020 tarihinde bitecek.

Beşiktaş ve Ataşehir’de uzun kuyruklar oluştu

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün bulunduğu Beşiktaş ve Ataşehir’de yurttaşlar itirazda bulunmak için sabahın erken saatlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Yurttaşların çoğunluğu, doğanın yıkımına sebep olacağı için itiraz ettiklerini belirtirken bu projenin İstanbul için kötü sonuçlar doğuracağına inandıklarını söyledi.

Kamera & Kurgu: Hazar Dost

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus