Çorlu tren kazasında oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel’e soruşturma açıldı: “Bu tür boş şeyler, 25 kişinin ölümünü aydınlatacak şeyler değildir”

Çorlu tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda’yı kaybeden Mısra Öz Sel, Çorlu Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldı. Medyascope’a konuşan Mısra Öz Sel, “Çorlu Başsavcılığı neyi kendisine hakaret gördüğünü bilmiyorum ama bu bize yapılmış büyük bir hakarettir” dedi. 

Mısra Öz Sel, Üsküdar Emniyet Müdürlüğü tarafından aranarak, sosyal medya içeriklerinde hakaret olduğu gerekçesiyle ifadeye çağrıldı. Henüz hangi paylaşımlarından dolayı ifadeye çağrıldığını öğrenemeyen Sel, sosyal medya paylaşımlarında hiçbir zaman hakaret içeren sözler sarf etmediğini, sadece adil, vicdanlı yargı talep ettiğini söyledi. 

“Bu tür şeyler 25 kişinin ölümünü aydınlatmaz”

“Korku psikolojisi salmaya çalışıldığını” söyleyen Mısra Öz Sel, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan tek bir kişiyi bile ifadeye çağırmadıklarını, Çorlu Savcılığı’nun görevini yapmadığını savundu: 

“En başından beri Devlet Demiryolları’yla ilgili yapılan usulsüzlüklerle alakalı olarak vermiş olduğumuz hiçbir suç duyurusuna istinaden bir kişiyi bile ifadeye çağırdıklarını ya da soru sorduklarını ben görmedim. Ben en başından beri bunu söylüyorum; Çorlu Savcılığı görevini yapsın, bu tür boş şeyler 25 kişinin ölümünü aydınlatacak şeyler değildir. Sadece 25 kişinin ailesine daha büyük hakaret etmektir, bunlarla bizde korku psikolojisi yaratamazlar zaten biz hiçbir şeyden korkmuyoruz.” 

Söyleşimizin tamamını dinleyebilirsiniz: 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar