İstanbul Üniversitesi öğrencileri zamma karşı eylemde: “Yemek haktır, satılamaz!”

İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrencileri, gün içindeki indirimli üç öğün yemeklerinin tek öğüne indirilmesine ve ikinci öğüne getirilen yüzde 500’lük zamma karşı eylem yaptı.

Beyazıt ana kapı önünde toplanan ve karardan bir an önce vazgeçilmesini talep eden öğrenciler, “İÜ Spor, Kültür ve Sanat Daire Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamayla üç öğün indirimli olarak sunulan yemekhane hizmeti bir öğüne indirilmiş ve kahvaltı öğünü tamamen kaldırılmıştır. Alınan karardan nasıl bir kamu yararı güdüldüğü anlaşılamamaktadır” dedi.

Yapılan açıklamanın ardından öğrenciler, okul içindeki yemekhanelerde ses çıkarma eylemi yaptı. 

Ne olmuştu?

İÜ Spor, Kültür ve Sanat Daire Başkanlığı, yaptığı açıklamayla “gün içindeki kahvaltı öğününün kaldırıldığını ve yenilecek ikinci öğünün 3.5 liradan 18 liraya çıkarıldığını” duyurmuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar