Metal işkolunda greve doğru: Üç metal sendikasından ortak açıklama — “Metal İşverenleri Sendikası’nın teklifi kabul edilemez”

Metal işkolunda Toplu İş Sözleşmesi (TİS) yürüten üç sendika bugün ortak basın toplantısı düzenledi. Ortak açıklamada, “Metal İşverenleri Sendikası‘nın (MESS) önerdiği düşük ücretlerin kabul edilmeyeceği” mesajı verildi.

Müzakereler Birleşik Metal, Türk Metal ve Özçelik-İş sendikası tarafından yürütülüyor ve 130 bin metal işçisini ilgilendiriyor. TİS, işveren sendikası MESS ile aylardır yapılan müzakerelerden bir sonuç alınamaması üzerine uyuşmazlıkla sonuçlandı.

Tıkanan görüşmeler için arabulucu sürecinde de bir anlaşmaya varılmadı.

TİS için sözleşmeyi yürüten üç sendika ve bu sendikaların üyesi olduğu uluslararası IndustriALL Sendikası’nın genel sekreterinin de katıldığı ortak bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantı sonrası Medyascope’a konuşan Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, “Toplantı, metal işkolundaki toplu sözleşme sürecinde çok önemli sonuçlar doğuracaktır” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar