Sanayi üretimi Kasım 2019’da yüzde 5,1 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kasım 2019’a ilişkin sanayi üretim endeksi verilerini açıkladı. Buna göre, sanayi üretimi yıllık yüzde 5,1 oranında arttı.

Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde ise 2019 yılı Kasım ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksinin bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,2 oranında, imalat sanayi sektörü endeksinin bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,3 oranında arttığı, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksinin ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,2 oranında azaldığı görüldü.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar