Rahşan Ecevit, vasiyeti yerine getirilerek Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek

Demokrat Sol Parti’nin (DSP) Kurucusu ve eski başbakanlardan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Uzun süredir ileri yaşına bağlı olarak ciddi rahatsızlıklar yaşadığı ve GATA’da tedavi gördüğü belirtilen Ecevit’in, 17 Ocak gecesi saat 21.02’de böbrek ve akciğer yetmezliği nedeniyle vefat ettiği bildirildi.

Öldükten sonra da eşinin yanında olmak istediğini belirten Rahşan Ecevit’in vasiyetinin yerine getirilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açıklama bekleniyordu. Bülent Ecevit’in mezarı Devlet Mezarlığı’nda olduğu için, eş defni için Cumhurbaşkanlığı’nın izni gerekiyordu.

Cumhurbaşkanlığı tarafından izin verilmesinin ardından, Rahşan Ecevit’in 19 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek cenaze töreni ile Devlet Mezarlığı’nda Bülent Ecevit’in yanına defnedileceği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in vefatı dolayısıyla DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ı arayarak taziyelerini bildirdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar